Diarama  V.16.02      

Když přišla éra internetu, udělal jsem můj program Giftab, který umožňoval snadno zveřejnit fotografie na Internetu. Ty první co jsem měl byly jen naskenované papírové barevné fotografie. Digitální fotoaparát byl ještě úžasný luxus. Program Giftab používám dodnes. Zde si můžete číst více a stáhnout program i s dokumentací. Giftab

Další rozvoj techniky přinesl tablety a smartphony. I tam se dají prohlížet stránky s fotografiemi vytvořené programem Giftab. Jenže smartphony a tablet nemají standardně klávesnici a myš a posunování fotografii je náročnější. Program Diarama umožňuje prohlížet fotografie stejně dobře na PC, tabletu či smartphonu.

Giftab vytváří jednu .html stránku se jménem index.html. Tam jsou reference na všechny fotografie v aktuálním adresáři. Když pak otevřete soubor index.html ve Vašem prohlížeči, zobrazí se Vám všechny fotografie.

Toto řešení má ale nevýhodu v tom, že najednou se z Internetu stahují všechny fotografie. Proto se u programu Giftab nedoporučuje použít více než 22 fotografií. Zejména na tabletech a smartphonech když jste někde v kavárně a chcete ukázat vaše fotografie z výletu na Kriváň je řešení s programem Diarama lepší.

Diarama generuje .html stránky podstatně kratší a po startu ukáže jen jednu, první fotografii. Zde není počet fotografii omezující. Jiná výhoda je v tom, že zatímco .html soubor vygenerovaný programem Giftab Vám umožni skákat dopředu, tady to není možné. No jsou i takoví lidé co čtou detektivku nejdříve na konci aby věděli jak to dopadne.

Pro plný displej na PC stiskněte vždy klávesu F11. Zde je fotka z mého monitoru, zde ovšem neklikejte, je to jen fotka jako statická ukázka.

Diarama na monitoru PC

Na mém tabletě kde mam prohlížeč Firefox to vypadá takto :

Diarama na displeji tabletu

Posunování fotografii je zajištěno takto :

Ďalší fotografie

Predešlá fotografie

Zde je ukázka jak to funguje. Klikněte myší na fotku a pak už funguje vše jako v reálném nasazení programu Diarama. Můžete použít všechny výše uvedené způsoby posouvání fotografii !!
 

Je důležité vědět, že aby to tak fungovalo, nemuseli jste udělat nic a ani se netřeba "montovat" do kódu co udělal program Diarama.exe. Výhodou programu je to, že nyní můžete další fotografie přidávat, ubírat a měnit jejich jména. Pokaždé třeba na Internet poslat upravené fotografie a vygenerovat k tomu nový soubor diarama.js .

Účelem této stránky není nahradit manuál k programu. Rozsáhlý manuál najdete v balíku .ZIP spolu s programem. To co tam není jsou ukázky toho co je možné s programem vytvořit. Zde si můžete prohlédnout stránky vytvořené pomocí programu Diarama.exe

Kvety v rôznych ročných obdobiach

Cyklovylety prevažne na Záhorí a na Južnej Morave

Moja cesta na bicykli z Brna do Kútov

Program je FREEWARE. Autor si ale vyhrazuje právo rozhodnout o tom kde bude program uložen pro stažení. Pokud hodláte program na stažení uložit na jiný server, prosím informujte autora.

Mailto:Ing. Branislav Štofko

Download

              

Niektoré portály nestíhajú moje tempo :-) Prosím overte si či máte najnovšiu verziu programu. Distribučný súbor má meno Diarama_16_02_SK.zip

Obsah .ZIP souboru