InviText V.16.10    

Ještě kdysi dávno když voda se sypala a písek se lil se používal na PC textový editor T602. Už tehdy bylo možné napsat jeden dopis, který pak textový editor vytisknul pro více adresátů tak, že každy adresát měl dojem, že jste psali tento dopis pouze jemu.

I nyní je to možné ať už v balíku Microsoft Office který není zdarma nebo v alternativě například Open Office. Na realizaci tam pak musíte různě klikat, leccos nastavovat a tak. Já jsem potřeboval vytisknout pozvánku mým spolužákům na Maturitní sraz. Protože vím obyčejným editorem který je součástí Windows napsat slušnou .HTML stránku a jsem programátor, řešil jsem problém jinak.

Můj jednoduchý program InviText tiskne pozvánku (anglicky Invitation) tak, že si z jednoduchých souborů vytvoří .HTML stránku, kterou stačí jen vytisknout. V principu ani žádný Office program nepotřebujete a bude to fungovat i na slabším PC.

Protože se na Váš PC nic neinstaluje, můžete si moje řešení nosit s sebou na USB klíči. Pokud Vám někde dovolí připojit USB klíč, můžete pozvánky na Maturitní sraz tisknout kde chcete. Nemusí jít jen o Maturitní sraz. Protože potřebné soubory jsou malé, můžete si vytvořit X-možností pro jine příležitosti v separátních adresářích.

Potřebné soubory

InviText.html Program potřebuje v první řadě obsah pozvánky v .HTML formátu. Jak složitý bude obsah záleží od Vašich potřeb a zkušeností. Sem stačí vložit Váš text. Tento musí mít diakritiku v kódování Windows-1250 .

KeyWords.txt obsahuje klíčová slova z textu v souboru InviText.html které budou nahrazeny osobními daty adresáta.

InviText.csv obsahuje data adresáta tedy minimálně jeho jméno a adresu, například takto

meno, funkcia, ulica, PSČ, mesto, štát
Ing. František Paulovič,riaditeľ firmy SEKO s.r.o.,Belehradská 17,821 15,Bratislava,Slovensko

InviText.css zde je definována velikost písma a případně i font.

Program vytvoří v adresáři soubor index.html který stačí vytisknout.

Účelem této stránky není nahradit manuál k programu. rozsáhlý manuál najdete v balíku .ZIP spolu s programem.

Program je FREEWARE. Autor si ale vyhrazuje právo rozhodnout o tom kde bude program uložen pro stažení. Pokud hodláte program na stažení uložit na jiný server, prosím informujte autora.

Mailto:Ing. Branislav Štofko

Download

              

Niektoré portály nestíhajú moje tempo :-) Prosím overte si či máte najnovšiu verziu programu. Distribučný súbor má meno InviText_16_10_SK.zip obsahuje len slovenský manuál.

Obsah .ZIP súboru