Multifoto Tisk fotografií na průkaz V.21.11        

Jak vytisknout průkazové foto ? Dnes jsou v domácnostech rozšířené počítače a barevné inkoustové tiskárny. V situaci, kdy nutně potřebujete jednu nebo dvě fotografie na nějaký průkaz by se zdálo, že je to jednoduché. Jenže v takovém případě se musíte vejít do předepsaného formátu.

Vaše tiskárna umožňuje obvykle tisknout barevné fotografie ve formátu 10 x 15 cm. Každou fotografii Windows před tiskem upraví tak, aby se využila co nejlépe dostupná plocha 10 x 15 cm. Jenže Vy máte předepsanou fotografii například o rozměrech 3 x 4 cm. A co teď?

Vše je možné i naopak, jak říká můj kamarád. Jednou jsem to zkusil, zmenšil jsem fotografii a pak ji vložil do jiné fotografie tak, že jich na formátu papíru bylo více. Jenže zde kromě pracnosti hraje svou roli i lidský faktor. Když máte udělat tři různé fotografie pro tři členy rodiny, asi Vás to nebude příliš bavit, A to ještě hrozí, že některý z těch tří řekne když to bude hotové, že fotografie se mu nelíbí a můžete začít znovu.

Jak budeme postupovat :

  Český kalkulátor výšky
  Slovenský kalkulátor výšky
  English height calculator
  Русский калькулятор высоты

www.fotoradce.cz Jak na průkazové fotografie
www.foceninaprukaz.cz Požadavky na průkazovou fotografii

V poslední době se našly firmy, co mají držák na fotopapíry o rozměrech 10 x 15 cm pěkně symetricky uprostřed. A můj program byl vedle :-( . Nová verze programu Multifoto.exe akceptuje nový parametr center takto :

 
jana fejes.jpg
31
2
center

Je jedno jestli tam napíšete centr, CENTER nebo Center, výstup na tiskárnu bude symetricky uprostřed a tím se akceptují uvedené tiskárny.

Účelem této stránky není nahradit manuál k programu. Rozsáhlý manuál najdete v balíku .ZIP spolu s programem.

Program je FREEWARE. Autor si ale vyhrazuje právo rozhodnout o tom kde bude program uložen pro stažení. Pokud hodláte program na stažení uložit na jiný server, prosím informujte autora.

Mailto:Ing. Branislav Štofko

Download

Některé portály nestíhají mé tempo :-) Prosím ověřte si, zda máte nejnovější verzi programu. Distribuční soubor má jméno Multifoto_21_11_CZ.zip nebo Multifoto_21_11_SK.zip

                   
 
                   

Obsah .ZIP souboru