Obalka V.18.08      

Obálka se používala v poštovním styku odedávna. Nyní klasické listy nahradila elektronická pošta a počet obálek v oběhu se snížil. Obálka se ale nadále používá k uložení peněz. Nemyslím tím nezákonně úplatky, ale finanční dary v rámci rodiny při různých příležitostech.

Zejména ženy si potrpí na ozdobnou formu a tak si buď koupí již hotovou ozdobnou obálku nebo se snaží na bílé obálce vytvořit něco neobvyklého. To ovšem předpokládá nadání a dost času na realizaci.

Moje řešení vyžaduje pouze PC a tiskárnu, pokud možno barevnou. Taková se dá dnes koupit levně. Nepotřebujete žádný program, vše se dá zvládnout s programem Poznámkový blok, který je v každém Windows. Zvlášť pokud máte dvě vnučky, jde výroba mnohem rychleji než se s tím zabývat v MS Wordu.

V souboru Obalka.txt definujete vaše požadavky. Tento soubor se Vám po kliknutí otevře v programu Poznámkový blok. Když kliknete na program tj. soubor Obalka.exe, vytvoří Vám tento nový soubor Obalka.html. Ten je pak potřebné vytisknout na obálku.

Účelem této stránky není nahradit manuál k programu. Rozsáhlý manuál najdete v balíku .ZIP spolu s programem.

Program je FREEWARE. Autor si pouze vyhrazuje právo rozhodnout o tom kde bude program uložen ke stažení. Pokud hodláte program ke stažení uložit na jiný server, prosím informujte autora.

Mailto:Ing. Branislav Štofko

Download

           

Niektoré portály nestíhajú moje tempo :-) Prosím overte si či máte najnovšiu verziu programu. Distribučný súbor má meno Obalka_18_08_CZ.zip alebo Obalka_18_08_CS.zip

Obsah .ZIP souboru Obalka_18_08_CZ česká verze

Obsah .ZIP souboru Obalka_18_08_CS federálni verze