Obalka V.18.08      

Obálka se používala v poštovním styku odedávna. Nyní klasické listy nahradila elektronická pošta a počet obálek v oběhu se snížil. Obálka se ale nadále používá k uložení peněz. Nemyslím tím nezákonně úplatky, ale finanční dary v rámci rodiny při různých příležitostech.

Zejména ženy si potrpí na ozdobnou formu a tak si buď koupí již hotovou ozdobnou obálku nebo se snaží na bílé obálce vytvořit něco neobvyklého. To ovšem předpokládá nadání a dost času na realizaci.

Moje řešení vyžaduje pouze PC a tiskárnu, pokud možno barevnou. Taková se dá dnes koupit levně. Nepotřebujete žádný program, vše se dá zvládnout s programem Poznámkový blok, který je v každém Windows. Zvlášť pokud máte dvě vnučky, jde výroba mnohem rychleji než se s tím zabývat v MS Wordu.

V souboru Obalka.txt definujete vaše požadavky. Tento soubor se Vám po kliknutí otevře v programu Poznámkový blok. Když kliknete na program tj. soubor Obalka.exe, vytvoří Vám tento nový soubor Obalka.html. Ten je pak potřebné vytisknout na obálku.

Zde je malá ukázka mojich obálek jako inspirace pro Vás

Účelem této stránky není nahradit manuál k programu. Rozsáhlý manuál najdete v balíku .ZIP spolu s programem.

Program je FREEWARE. Autor si pouze vyhrazuje právo rozhodnout o tom kde bude program uložen ke stažení. Pokud hodláte program ke stažení uložit na jiný server, prosím informujte autora.

Mailto:Ing. Branislav Štofko

Download

           

Niektoré portály nestíhajú moje tempo :-) Prosím overte si či máte najnovšiu verziu programu. Distribučný súbor má meno Obalka_18_08_CZ.zip alebo Obalka_18_08_CS.zip

Obsah .ZIP souboru Obalka_18_08_CZ česká verze

Obsah .ZIP souboru Obalka_18_08_CS federálni verze