SiteMap V.19.12    

V případě že máte na Internetu množství .html stránek asi byste chtěli aby byli Vaše stránky nalezené přes Google. Vyhledávač Google neví o Vaší aktivitě. Jednoduché je registrovat si Vaši stránku např. http://jankovic.azet.com .

Nová verze umožňuje elegantně potlačit nežádoucí soubory při indexování. Stávajícím uživatelům doporučuji přečíst si manuál a přejít na novou verzi.

Google pak používá vyhledávací program tzv. Spider, který si prohlédne Váš soubor index.html a tam hledá odkazy na další Vaše .html stránky.

Může se ale stát, že používáte v menu JavaScript a Spider ve Vašem souboru index.html nenalezne použitelný odkaz. Já jsem narazil na free hosting, kde se serveru "spiderování" jednoduše nelíbí a tak nenajde a nenajde. Protože je služba free, není se kde stěžovat, dokonce ani na lampárně.

Pro tyto účely zavedl Google pomůcku pro Spidera jakýsi seznam stránek kam se má Spider podívat. Protože Spider si načte stránku jako Internet-Explorer, najde spolehlivě vše co mu nabídnete, tedy pokud takový soubor na Internetu je.

Existují také programy které online nebo z Vašeho PC "spiderují" Vaše stránky a potřebný soubor se jménem sitemap.xml vytvoří na Vašem PC. Jenže i ty mohou narazit a pak nastane problém. No dal by se soubor sitemap.xml vytvořit i ručně, akorát takový jako jsem potřeboval já by měl více než 154 řádků.

Můj kratší soubor sitemap.xml má předepsanou hlavičku a vypadá následovně :
 

Program sitemap.exe který jsem vytvořil má určitá omezení, ale mně celkem vyhovuje. Abychom předešli zklamání tak jejich zde uvádím.

Bod 1.
Na mém PC mám stejnou strukturu adresářů jako mám na Internetu. Je třeba dodržovat velká a malá písmena. Tedy i když to dosud nebylo nutné, pro použití programu musí být názvy podadresářů s dodržením malých a velkých písmen.

Bod 2.
Program neprohledává adresáře na Internetu ale na Vašem PC. V každém adresáři i podadresáři hledá soubor index.html. Pokud se v podadresáři soubor index.html nenajde předpokládá se, že takový podadresář není na Internetu.

Program sitemap.exe Vám vždy vygeneruje správný soubor sitemap.xml. Při změnách stačí znovu spustit program sitemap.exe

Soubor sitemap.xml a robots.txt pošlete na Internet, soubor sitemap.xsl a sitemap.exe není na Internetu potřebný.

Nová verze programu generuje taky soubor sitemap.html . Zde je jako příklad můj sitemap.html :

Sitemap.html vygenerovaný programem Sitemap.exe

Přehled o tom jako můžou Vaše stránky vypadat ve vyhledávači Vám dá další soubor metatag.html . Zde je příklad pro jednu .html stránku připravenou na zveřejnení na Internetu :

metatag.html vygenerovaný programem Sitemap.exe

Program Sitemap generuje pro kontrolu odkazů soubor Links.html . Tam najdete pro každou .html stránku všechny odkazy. Pro kontrolu správnosti pak stačí klikat tam. Zde je příklad jak to pak vypadá :

Links.html vygenerovaný programom Sitemap.exe

Nová verze programu Sitemap generuje pro kontrolu stylů soubor class.html . Tam najdete pro každou .html stránku seznam použitých stylů. Zde je příklad jak to pak vypadá :

class.html vygenerovaný programom Sitemap.exe

Účelem této stránky není nahradit manuál k programu. Rozsáhlý manuál najdete v balíku .ZIP spolu s programem.

Program je FREEWARE. Autor si ale vyhrazuje právo rozhodnout o tom kde bude program uložen pro stažení. Pokud hodláte program ke stažení uložit na jiný server, prosím informujte autora.

Mailto:Ing. Branislav Štofko

Download

           

Niektoré portály nestíhajú moje tempo :-) Prosím overte si či máte najnovšiu verziu programu. Distribučný súbor má meno Sitemap_19_12_SK.zip alebo Sitemap_19_12_CZ.zip.

Obsah .ZIP souboru, CZ verze