Konverzní program csv2vcf V.22.02      

Dnes existují levné mobilní telefony které nemají operační systém Android, ale i tak umožňují jednoduše realizovat operace které nebyly dříve možné. Potřeboval jsem do takového telefonu vložit kontakty které jsem dostal v tabulce typu Excel. Bylo jich 20 z toho jen 15 lidí mělo i telefonní číslo. Přepisovat to manuálně do telefonu se mi nechtělo a ještě hrozil překlep v telefonním čísle. Navrhl jsem na to program, který se může hodit každému.

Jak budeme postupovat :

Mobil musí mít nějaké paměťové místo kde jeho softwer vytvoří soubor typu VCF. Nebudeme tedy zasahovat do OS mobilu, který obvykle ani není přístupný. Tento v našem případě výstupní soubor přeneseme přes USB kabel do PC. Když je toto možné, máme vyhráno. Tedy předpokládám, že pak je možný i opačný postup, tedy importovat kontakty z PC do mobilu.

Takový soubor vytvoříme na PC a přes USB kabel vrátíme zpět. V mém levném mobilu za 19.10 Euro pak stačilo označit tento soubor a mobil se zeptal, zda má kontakty importovat. Pokud toto není možné, již dále nečtěte, můj program Vám nepomůže.

Toto je vstupní soubor ve tvaru .xls z něhož vyexportujeme soubor CSV pro program.

Toto je výsledek ve tvaru VCF. Darina Palková tam chybí, protože v tabulce nemá telefonní číslo.

Takto může vypadat soubor csv2vcf.ini s parametry.

Program je FREEWARE. Autor si ale vyhrazuje právo rozhodnout o tom kde bude program uložen pro stažení. Pokud hodláte program na stažení uložit na jiný server, prosím informujte autora..

Mailto:Ing. Branislav Štofko

Download

Niektoré portály nestíhajú moje tempo :-) Prosím overte si či máte najnovšiu verziu programu. Distribučný súbor má meno csv2vcf_22_02_SK.zip alebo csv2vcf_22_02_CZ.zip

                     

Obsah .ZIP souboru