Konverzní program vcf2csv V.21.12      

V dnešní době se množství kontaktů nachází v smartphonech a dokonce i některé tlačítkové telefony vědí exportovat telefonní čísla do formátu .VCF. Informační systémy ale obvykle akceptují import ve formátu CSV. I běžný uživatel pracuje s programem MS Excel nebo jeho ekvivalentem, kde je možnost akceptovat kontakty ve formátu CSV

Na konverzi souboru s telefonním číslem ve formátu CSV do formátu .vcf pro mobilní telefon jsem uveřejnil můj program csv2vcf ještě před lety. Najdete ho například na serveru slunecnize.cz zde https://www.slunecnice.cz/sw/csv2vcf/ . Někdy se může hodit i program pro opačnou konverzi vcf2csv. Tento program jsem navrhl původně jen pro mou soukromou potřebu, ale ukázalo se, že může být užitečný stejně dobře jako jeho kamarád csv2vcf.

Soubor s formátem .VCF může vypadat takto:

Hurá, je zde vše co potřebuji akorát pro Excel by to mělo být v jednom řádku. U jednoho kontaktu by se to dalo upravit ručně, ale obvykle máte ve .VCF souboru 100 nebo i více kontaktů. Takže práci přenecháme programu.

V souboru vcf2csv.ini je třeba uložit požadované parametry.

Jmeno=FN:
Prijmeni=N:
Email=EMAIL
Telefon=TEL

Zde určím názvy sloupců výsledné tabulky aby to bylo srozumitelné. V případě že bych tady v definici vynechal řádek Email=EMAIL , tak se do výsledné tabulky nepřenese mailová adresa i když je ve vstupním souboru s formátem .VCF obsažena.

Program vcf2csv nemá žádnou grafickou nadstavbu tedy menu a proto mu musím určit jméno souboru odkud má číst data. Soubor vcf2csv.ini upravím takto:

Jmeno=FN:
Prijmeni=N:
Email=EMAIL
Telefon=TEL
gmail.vcf

Pokud neudělám nic víc, tak program vcf2csv vytvoří soubor gmail.csv . Tedy jméno výstupního souboru převezme ze vstupního souboru a vypadá to tam takto :

Jmeno,Prijmeni,Email,Telefon
"Ing. Frantisek Kamenicky","Kamenicky Frantisek Ing.","f.kamenicky@gmail.com","+421903452761"

Účelem této stránky není nahradit manuál k programu. Rozsáhlý manuál kde jsou popsány další možnosti programu najdete v balíku .ZIP spolu s programem.

Program je FREEWARE. Autor si ale vyhrazuje právo rozhodnout o tom kde bude program uložen pro stažení. Pokud hodláte program na stažení uložit na jiný server, prosím informujte autora..

Mailto:Ing. Branislav Štofko

Download

Niektoré portály nestíhajú moje tempo :-) Prosím overte si či máte najnovšiu verziu programu. Distribučný súbor má meno csv2vcf_21_12_SK.zip alebo csv2vcf_21_12_CZ.zip

       >         
 
        

Obsah .ZIP souboru