Menovky V.18.08        

Kdysi dávno jsem byl na školení v cizině, kde jsem se setkal s jmenovky. Každý účastník měl na stole před sebou připravenou papírovou jmenovku se svým jménem dostatečných rozměrů. Náš lektor nás pak vždy mohl oslovit jménem a nemusel použít oslovení "Hej Vy tam v druhé řade u okna". Bylo to o to víc důležité neboť to bylo v cizině a naše jména byla navíc pro lektora těžko vyslovitelné a ne ještě že by si je mohl hned na první hodině pamatovat.

Později jsem i já jako lektor používal tento trik. Dnes přednáším na univerzitě třetího věku a už je jiná doba. No dá se to realizovat i ručně. Stačí rozdat posluchačům vhodný papír a požádat je aby napsali své jméno. Jenže každý to napíše jiným stylem a jinou velikostí písma. Výsledek pak není příliš čitelný.

Navrhl jsem program který výrobu jmenovek usnadní. Stačí k tomu PC a tiskárna.

V souboru Menovky.txt bude seznam Vašich posluchačů. V seznamu platí jeden řádek = jedna jmenovka. Žádné prázdné řádky. Tento soubor se Vám po kliknutí otevře v programu Poznámkový blok. Když kliknete na program tj. soubor Menovky.exe, vytvoří Vám tento nový soubor Menovky.html . Ten je třeba vytisknout na A4 papír.

Výhodou takto vyrobené jmenovky je to, že jméno je tam dvakrát. Když přednáším seniorům o počítačích, má tam každý před sebou počítač. S klasickou jmenovkou by jsem v momentě kdy stojím za posluchačem a něco mu radím neviděl jeho jméno. Takto vytvořená jmenovka je čitelná z předu i ze zadu.

Nová verze programu umí generovat navíc také menší jmenovky na svatbu.

Nová verze programu umí generovat navíc úsporné větší jmenovky.

Účelem této stránky není nahradit manuál k programu. Rozsáhlý manuál najdete v balíku .ZIP spolu s programem.

Program je FREEWARE. Autor si pouze vyhrazuje právo rozhodnout o tom kde bude program uložen ke stažení. Pokud hodláte program ke stažení uložit na jiný server, prosím informujte autora.

Mailto:Ing. Branislav Štofko

Download

                       

Niektoré portály nestíhajú moje tempo :-) Prosím overte si či máte najnovšiu verziu programu. Distribučný súbor má meno Menovky_18_08_CS.zip alebo Menovky_18_08_CZ.zip

Obsah .ZIP souboru Menovky_18_08_CS