Pexeso domácí  V.22.01          

Program umožňuje vygenerovat a vytisknout doma Pexeso s vlastními fotografiemi prakticky zadarmo. Stačí mít tiskárnu, výkresy a vlastní nápady na to, abyste měli takové Pexeso co se nedá koupit. Na začátku si můžete vytisknout "abecední" Pexeso, které je v distribučním balíku. Takové něco Vám nabídnou také různé firmy za 120 korun. Potom už můžete vymýšlet. Já jsem zkusil Pexeso s fotografiemi filmových herců, jako zábavu pro dospělé.

Hrací karty mohou mít libovolné symboly. Každý symbol je spárován tedy vždy existují dvě karty se stejným symbolem. Při hře jsou karty obrácené symboly dolů. Každý hráč obrací v jednom kole dvě karty, mají-li stejný symbol, odloží si je jako výhru a pokračuje v obracení dalších dvou, pokud nejsou stejné, obrátí je zpět a pokračuje další hráč.

Když jsou všechny shodné symboly nalezeny a tedy jsou obrácené všechny karty, vyhrává ten hráč který má odložených nejvíce karet (našel nejvíce shodných dvojic).

Finta hry je v tom, že já si musím pamatovat kde leží karta kterou obrátil soupeř i já
a která se mi může hodit, ať už hned nebo později.

Kdysi jsem hrával s mou dcerou dětskou hru Pexeso. Ona zdědila po svém dědovi
a po mně obrazovou pamět. Takže jsem měl ve hře rovnocenného partnera.

Máte-li vnoučata v předškolním věku, mohou se takto hrou učit abecedu,
tedy když vnučka obrátí kartu s písmenem, měla by zahlásit jeho jméno.

Zde si můžete otevřít a vytisknout  dvě A4 strany  které je třeba vytisknout dvakrát aby každé písmeno
i písmeno F mělo svůj pár. Celkem jich bude 64, ale to je dost. Potom je "krupiér" rozloží na stůl do čtverce
8 x 8 kusů písmenem dolů.

Kliknutím na obrázek níže otevřete stránku, ze které můžete okamžitě tisknout.

     >

Hra pro všechny děti, které jsou fascinovány světem písmenek. Je jedno, zda jsou to malí školkaři nebo už velcí školáci, kteří už všechna písmenka znají.

Druhá strana karty (volitelně)

V případě, že vytvoříte dvě sady pexesa pro děti, například s různými motivy, problém nastane pokud karty zamícháte. To lze vyřešit tak, jak to má profesionálně vyrobené PEXESO, tj. "zadní" strana karty, kterou hráči vidí není rovnoměrně bílá, ale má nějaký obrázek.

Nová verze programu umí pod obrázek umístit také krátký text. Jako příklad uvádím vlajky států, což je přínosné téma pro děti i dospělé. Jak to udělat a kde získat pěkné obrázky vlajek, je popsáno v příručce.

Download

                    

Některé portály nestíhají mé tempo :-) Prosím ověřte si, zda máte nejnovější verzi programu. Distribuční soubor má jméno HomePexeso_22_01_CZ.zip

Obsah .ZIP souboru